HAKKINDA

 

Buğra Akyol, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve State University of New York’tan İnsan ve Toplum Bilimleri alanında “yüksek onur derecesi” ile mezun olduktan sonra yüksek lisansını tamamladı. Ardından farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin “marka yönetimi” pozisyonlarında çalıştı.

Psikoloji, felsefe, sosyoloji ve edebiyat alanlarına duyduğu ilgisi, bu konular üzerine yaptığı çalışmalar ve dört farklı ülkede yaşaması sayesinde edindiği çoklu kültür deneyimi bugünkü çalışmalarına ışık tuttu.

Yine bu süreçte farklı meditasyon türleri üzerinde derinleşmesi hem bugünkü çalışmalarının temelini attı hem de olay ve olgulara yaklaşımına bütünsel bir perspektif kazandırdı.

Aldığı tüm eğitimleri, yıllar boyunca üzerine çalışma yaptığı alan bilgisi ve deneyimiyle harmanlayarak kendi tekniklerini geliştirdi ve bunları öncelikle kendisi üzerinde uygulayarak problemlerinde kalıcı iyileşme sağladı. Ardından çevresindeki insanların kendisine başvurması ve aldığı başarılı sonuçlar neticesinde, sahiplerinin “ümitsiz” olarak adlandırdıkları hayatların nasıl da yeni baştan yaratılmışçasına kurtarılabildiklerinin en yakın şahidi oldu. Bu vesileyle “hayat kurtarmak” şiarıyla insan psikolojisi ve mutluluğu üzerine daha derin araştırmalar yapmaya karar verdi. İlgili süreç zarfında aldığı eğitimlerle beraber bireysel danışman olarak çalışmaya başladı.